Blog

Büyü Yıldızname Ve Yıldızlar Arasındaki İlişki

Türk-İslam felsefesinde hayat bulan ve Osmanlılar döneminde altın çağını yaşayan Yıldızname, yıldız ve burçlarla yorumlama işidir. Ancak doğru bilinenin aksine asla fal değildir. Tamamıyla bir ilim olan Yıldızname içinde birçok bilgiyi barındırır. Bu bilgilerin bazıları Ebced, Havas, Cifiri gibi konular vardır. Bu konuların birini eksik bilen birisi Yıldızname bakamaz. Piyasada birçok medyum Yıldızname baktığını söylemektedir. Ancak bu ilmi bilmek o kadar kolay değildir ve yıllarını Havas ilimlerine ve Yıldıznameye vermiş üstadlara erişmek oldukça zordur.

Birçok kişi Yıldıznameyi fal ile karıştırmaktadır. Günümüzde de artık çoğunlukla fal amaçlı bakılmaktadır. Ancak Yıldıznameyi faldan ayıran birçok özellik vardır.

  • Fal sadece o anda çıkan şekillere göre yorumlama işidir. Yıldızname olayların oluş sürecinden ele alarak kişinin hayatındaki tüm olayları, başına gelebilecek olayları, ne zaman olabileceğini, neden olabileceğini gösterir.
  • Yıldızname manevi hastalıklardan başlayarak kişinin hem ruhsal hem de fiziki özelliklerinden, büyü, cin çarpması, büyü gibi birçok problemi ortaya çıkarabilir.
  • Fallarda sadece fala bakan kişinin nasıl yorumlayacağı ile ortaya çıkan bilgiler vardır. Yıldızname ise bundan çok daha fazlası ve hatta kişinin doğum tarihi ile bağlantılıdır.

Yıldıznameye bakabilmek için ebced hesabını, cifiri, havas ilmini çok iyi bilmek gerekir. Bunlardan birinin eksik olması Yıldıznamenin bakılmasına engeldir. Bakılsa bile eksik olacağı için kişi yanlış yönlendirilmiş olur.

Yıldızlar, Yıldıznamenin vazgeçilmez öğelerindendir. Kişi doğduğu zaman kişinin yıldızı güneşe dönük durumdadır. Bu yıldız kişinin hayatı boyunca yol göstericisi konumundadır. Büyüler bu yıldız ilişkileri saptanarak yapılır ve kişinin hayatı yapılan büyüler neticesinde alt üst olur.

Kişinin doğum tarihi büyü yıldız ve yıldızname ilişkisiyle doğru orantılıdır. Bu yüzden bu konuda işinin uzmanı olmayan, tecrübe edinmemiş kişilerden yıldızname bakımı istemek yanlış olur. Metafizik uzmanı, astrolog Zeynel Eroğlu ile iletişime geçerek doğru şekilde Yıldızname bakımı yaptırabilir ve hayatınızın önemli dönemeçlerini öğrenebilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan İnternette Yazan ve Havas Kitaplarında Verilen Büyü Formülleri Doğru Mu? başlıklı makalemizde büyü, büyü çeşitleri ve büyü formülleri hakkında bilgiler verilmektedir.