Blog

Basında Zeynel Eroğlu

Ülkemizin saygın ve ciddi haber ve aktüalite dergilerinden haftalık Tempo Dergisinde
Dergi Muhabiri ve Yazarı Gazeteci Tutkun Akbaş’ın Büyü konusunda Zeynel Eroğlu ile bir Röportajı:

Tempodergisi

Yine Ülkemizin saygın ve ciddi haber ve aktüalite dergilerinden haftalık AKSİYON Dergisinde
Dergi Muhabiri ve Yazarı Gazeteci Adem Yavuz Arslan’ın Büyü konusunda Zeynel Eroğlu ile bir Röportajı
Sayı: 533 | Adem Yavuz Arslan – [email protected]

“Siz kimsiniz?” sorusuna “İnsanlara yardımcı olmaya çalışan bir Cinci Hoca’yım” cevabı veren Zeynel Eroğlu da bunlardan biri. İstanbul Avcılar’da Astro Center adlı bir iş yeri bulunan Eroğlu, “babasının kendisine el vermesi” ile bu yola girmiş. Havas ilmini, Arapça bilgisini ve fal bakma metotlarını öğrendiğini, hazır programları kullandığını söylüyor. Astroloji ve tarot konusunda kendisini geliştirmiş.

“Ben bu işe devam etmek istemiyorum; fakat insanlar rahat bırakmıyor.” diyor. Şu ana kadar 5 bine yakın kişiye yardım ettiğini, cinleri aracılığı ile sorunları çözdüğünü iddia ediyor. Zeynel Eroğlu’nun açtığı web sayfası şu ana kadar 24 milyon kez ziyaret edilmiş. “Bilinmeyeni ortaya çıkartmak için geliyorlar, biz de yardımcı oluyoruz.” diyor. Kur’an-ı Kerim’in yasakladığı bir işle uğraşmasına rağmen kendisini ‘hoca’ olarak tanımlamasının çelişki olup olmadığı konusunda ise “Bilimin varlığını kabul etmediği varlıklar var, onlarla ilgileniyorum. Kur’an’da falın yasak olduğu kesin değil. Geleceği ancak Allah bilir; fakat biz yakın geleceği bilebiliriz.” diyor.buyu

Daimi müşterileri arasında futbolculardan iş adam
larına kadar her kesimden insanın olduğunu, ama daha çok ilgiyi

bayanların gösterdiğini anlatan Eroğlu,
verdiği hizmetin şekline göre 50-500 YTL arasında değişen miktarlarda para alıyor, “yorumlama hizmeti” adı altında fatura kesiyor. Yakın bir zamanda Türkiye’deki medyumları ve astrologları bir dernek çatısı altında toplayacaklarını, tüm dünyada kabul gören saygın bir mesleği icra ettiklerini ve bunun da hak ettiği yeri alması için elinden geleni yapacağını söylüyor.

tempo

Tempo dergisinde 13 Ocak 2006 tarihli sayısında Yasemin Yurtman isimli deneyimli muhabirimizin araştırması sonucu :Medyum Hoca Zeynel Eroglu’nun İstanbul’un seçkin Medyumları arasında Avcılar bölgesinde hatta Marmara bölgesinde tekten olduğu açıkça görülüyor.

yeniaktuel

Yine Ülkemizin saygın dergilerinden Yeni Aktüel dergisinde Zeynel Eroglu hoca ve sitemiz hakkında açıklamalar yer alıyor.

zaman

Ülkemizin belli bir zümreye hitap eden gazetelerinden Zaman Gazetesinde Zeynel Eroglu hocamızın bir tasviri var. Ne diyelim….

tempo2

z.eroglu-people-report

Fazla bir yoruma gerek yok sanırım…

Bir önceki yazımız olan Zeynel Eroğlu ve Çalışmaları başlıklı makalemizde medyum, Medyum Zeynel Eroğlu ve Zeynel Eroğlu hakkında bilgiler verilmektedir.