Solar Return Astrolojisi

Solar return, güneş dönüşü haritaları anlamına gelir. Çıkarılması çok basit olmasına karşılık oldukça eski bir geçmişi vardır. Roma İmparatorluğu devirlerine kadar giden bir geçmişi bulunan solar return haritalar transit güneşin natal güneş ile tam olarak kavuştuğu ana göre çıkarılır. Solar return haritalarının geçerlilik süresi bir yıldır. Harita çıkarılırken doğum saati net olmalıdır ki solar return haritası doğru şekilde çıkarılsın. Çoğu zaman güneş döngüsü haritası doğum gününüze denk gelmeyebilir. Güneşin senelik döngüsü içinde ya bir gün öncesi ya da bir gün sonrasına denk gelebilir. Yani solar return haritalarının başlangıcı her sene doğum gününüzle aynı güne denk gelmeyebilir.

Solar haritayı nasıl çıkarılır?

Solar return haritanızı çıkarmak için şu an bulunduğunuz yaşı baz almanız gerekir. Yaşınızın miktarı kadar gök cisimlerinin konumlarına o yaş sayısı kadar derece eklenir. Bu ekleme yapıldıktan sonra elde edilen tarih sizin doğum haritanız olur. Çıkarılan harita dahilinde yaşınızın yeni natal haritası çıkartılmış olur. Yani güneşinizin burcu değişir. Güneş haricinde Ay, Merkür, Venüs ve Mars kişisel gezegenlerinizdeki burçların da değişme ihtimali ortaya çıkar.

Gerçek doğum tarihiniz olan natal harita herhangi bir değişikliğe uğramaz. Ancak güneşin her döngüsünde gök transitleri ve sizin yaşınız etkilenecektir. Bu yüzden doğum tarihiniz bu haritanın çıkarılmasında önem kazanır. Solar return haritalar çıkarılırken önem verilmesi gereken bir diğer konu ise haritaların çıkarılırken doğduğunuz yere göre değil yaşadığınız yere göre çıkarılmasıdır.

Solar periyotlar neyi ifade eder?

  • Satürn 85 gün sürer. Bu periyotta yalnız kalma arzusu oluşur, kişilerin sınanması, kısıtlanması dönemlerine denk gelebilir.
  • Jüpiter 30 gün sürer. Özgürlük ve cesaret ön plana çıkar.
  • Mars 30 gün sürer. Mücadele günlerinin başlangıcıdır. Hastalık, düşmanlık görülebilir. Girişim planları daha önceliklidir.
  • Güneş 53 gün sürer. Önemli hadiseler gelişebilir. Daha çok aktif olunan günlerdir.
  • Venüs 33 gün sürer. Tembellik yapmak, arkadaş ve dostlarla beraber olma isteği ön plana çıkar. Özellikle harcamalar bu dönemde olur.
  • Merkür 57 gün sürer. Eğitim öğretim bu dönemdedir. Önemli görüşmeler bu dönemde yapılabilir.
  • Ay 71 gün sürer. Değişen ruh hali oluşmaya başlar. Seyahatler bu zamanda yapılabilir.

Solar return astrolojisi eğitimi alarak siz de hayatınızın dönüm noktalarını keşfedebilir ve yeni yaşınızda sizi nelerin beklediğini görebilirsiniz. Bunun için metafizik uzmanı, medyum astrolog Zeynel Eroğlu yönetiminde alacağınız solar return astrolojisi eğitimi ile hayatınızı yeniden keşfedebilirsiniz.

 

Yorum yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

seventeen + 14 =