Mundane Siyaset ve Dünya Astrolojisi

Her insanın olduğu gibi ülkelerin de astrolojisi vardır. Mundane siyaset ve dünya mastrolojisi, her ülke kuruluşu ile ilgili doğum haritası çıkarılarak kuruluşların gidişatına bakılabilir. Aynı şekilde ülkenin doğum haritası oluşturulur ve bu oluşturulan sisteme Mundane yani dünyevi astroloji olarak adlandırılır.

Mundane horoskopundaki gezegenler neyi ifade eder?

  • Ay, halkı temsil eder. En çok temsil ettiği kesim ise kadınlardır.
  • Güneş, ülke liderini, spor ve sanat dallarında önde gelenleri sembolize eder.
  • Medyayı, ticareti ve entelektüel kesimleri Merkür sembolize eder.
  • Doğumları, çocuklarla olan konuları, evlilikleri, kadınlarla ilgili konuları Venüs temsil etmektedir.
  • Orduyu Mars sembolize eder. Savaş, toplumda oluşan bazı olaylar, ayaklanmalar, darbeler, yangınlar, kayıplar, Mars tarafından temsil edilir.
  • Bankalar, din ve hukuk alanları, Jüpiter tarafından sembolize edilir.
  • Çiftçiler, madenciler, halkın üzüntü ve kayıpları, halkın yaşlı olarak tabir edilen kesimi Satürn tarafından sembolize edilir.
  • Politik akımlar, siyasal girişimler, sosyal değişimler Uranüs tarafından temsil edilir.
  • Politik kayıplar, gizli konular, sosyalizm gibi konular Neptün tarafından kontrol edilir.
  • Organize suçlar, karanlık işler, yeniden yapılanma gibi unsurlar ise Plüto tarafından temsil edilmektedir.

Mundane siyaset ve dünya astrolojisinde çıkarılan harita diğer astroloji horoskoplarından oldukça farklıdır. Mundane horoskopunda bulunan evlerde yine diğer astroloji horoskoplarında bulunan evlerden çok daha farklı konuları temsil eder.

Yükselen burç olarak kabul edilen, halkı, milleti temsil eden birinci evdir. İkinci ev ülke ekonomisini, üçüncü ev ülkenin komşularını, eğitimini, kültür, iletişim ve bilim alanlarındaki gelişimini temsil eder. Tarım ve yerleşimi, ülke topraklarını dördüncü ev temsil eder. Beşinci ev ise sporu ve eğlenceyi sembolize eder. Halk sağlığı, ordu, sivil hizmetler ve çalışan sınıf altıncı evde temsil edilir. Dış politika, örf ve adetler yedinci evde temsil edilir. Sekizinci ev ise ekonomik ilişkiler ve toplum güvenliği, oluşan suçları ifade eder. Kanunlar, dini yaşam, yaşam felsefesi gibi konular dokuzuncu evde ifade edilir. Onuncu ev ülkenin yönetimi, hükümet ve saygınlığı ifade eder. Yerel idare, uluslararası ilişkilerde dost ülkeleri, parlamento on birinci evde ifade bulur. On ikinci ev ise hastaneler, gizli kuruluşlar, cezaevlerini temsil eder.

Çok eski zamanlardan beri kullanılan Mundane siyaset ve dünya astrolojisi, Osmanlılar zamanında da kullanılırdı. Siz de astroloji ile ilgileniyor ve özellikle Mundane astrolojisi ile ilgileniyorsanız Mundane siyaset ve dünya astrolojisi eğitimi alarak ülkenizin horoskopundan gidişatını öğrenebilirsiniz. Bunun için metafizik uzmanı, medyum astrolog Zeynel Eroğlu’ndan eğitim alarak daha bilinçli şekilde ülkenizin durumunu izleme imkanına kavuşabilirsiniz.

Yorum yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

12 − 3 =