İlerletim Teknikleri

Astroloji, hemen her dönem insanların ilgisini çekmiş ve bu alanda birçok araştırma ve çalışma insanların hizmetine sunulmuştur. Özellikle geleceğin tahmin edilmesi yönünde yapılan birçok araştırma ve çalışma insanlarda merak konusu uyandırmaktadır. Geleceği tahmin etmek için uygulanan birçok yöntem vardır. Bu yöntemlerden biri ilerletim teknikleridir.

İlerletim teknikleri nelerdir?

  • Güneş arkı ilerletimi (solar arc progression)
  • Küçük ilerletim (minor progressions)
  • İkincil ilerletim (secondary progression)
  • Üçüncül ilerletim (tertiary progressions)

En çok tercih edilen ve kullanılan ilerletim tekniği ikincil ilerletim yöntemidir. Yaşadığınız her seneye bir gün ilerletme anlamına gelir. Güneş arkı ilerletimi, yaşanan her yıl için doğum haritasındaki tüm gezegenler bir derece ilerletme yapılır. Küçük ilerletme tekniğinde yaşanan her yıla doğum haritanızda ay takvimine göre bir ay ilerletme işlemi uygulanır. Üçüncül ilerletim ise yaşanan her aya doğum haritasında bir gün ilerletme yapılır.

İlerletim haritalarının amacı nedir?

İlerletim haritalarının amacı çeşitlidir. İkincil ilerletim haritalarında tecrübe kazanmak, evrilmek, değişmek gibi özellikleri keşfetme imkanını bulursunuz. Güneş arkı ilerletiminde ikili ilişkileri, evliliği, ortaklık gibi konularda yaşanabilecek zorlukları anlama imkanını bulursunuz. Küçük ilerletim tekniğinde ise kişinin merak ettiği senesinin değerlendirmesi yapılabilir. Üçüncül ilerletim haritası ise içinde bulunulan durumu ya da daha ileride olabilecek olayların kişiye neler getirebileceğini, neler kazandırabileceğini anlamak için uygulanan bir tekniktir.

Metafizik uzmanı, medyum astrolog Zeynel Eroğlu yönetiminde ilerletim teknikleri eğitimlerine katılabilirsiniz. Alacağınız eğitimler sayesinde astrolojinin sırlarını keşfetme imkanı bulabilirsiniz.

Yorum yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

three × two =