Blog

Astroloji Nedir?

Astroloji, Mezopotamya’da başlamış olup Yunan uygarlıklarında gelişmiştir ve günümüze kadar gelmiştir. Gezegen ile yıldızların insanlar üzerindeki etkisini yorumlamakta olan oldukça eski bir bilim dalı olarak bilinir. Astroloji bilim dalı olarak diğer bilim dallarından da daima etkilenmiş olmaktadır. Fakat günümüzde bu etkilerin git gide azaldığını görüyoruz. Astroloji ise gücünü yüzyıllar süren araştırmalara ve gözlemlere dayanmaktadır.

Astroloji biliminde kullanılmakta olan gözlemler, hesaplamalar ve çeşitli ölçümler bulunan bir takım sembolik kalıpların çevresini belirmek amacıyla kullanılmaktadır. Astroloji bilimi insan hayatının ekonomik, politik, duygusal, sosyal ve diğer birkaç önemli alanını incelemeye yarar. Ayrıca bu konular üzerinde tahminlerde bulunmaya büyük yardım sağlar. Astroloji bilimi ile ilgilenen kişilerin yüzyıllar boyunca süren gözlemleri ve çalışmalarıyla astrolojinin yoruma dayalı olan açıklamalarını kapsayan oldukça geniş bir bilgi etrafı kuşatmıştır. Astrologlar insan bilincinin profilini çıkarmaktadır. Bu deneyimleri geliştirmek için bilimsel olan verileri kullanmaktadırlar. Çağımızda bulunan astrologlar sayısal olan bilimlerden toplanmış olan bilgilerden de yararlanıyor ve bunu astroloji biliminde kullanmaktadır. Peki Astroloji nedir? Astroloji bilimi fırsat zamanlarını ve şanslı dönemlerinizi doğum haritanızda sizi güçlü durumda bırakacak olan dönemler veya olacak gecikmeleri göstermeye yarar.

Gezegenlerin uygun olduğu şans dönemlerinde, hiçbir şey yapılmadan bekleyecek olursanız bu fırsatları kaçırmanız durumuyla karşı karşıya gelirsiniz. Fakat bu tarz dönemlerde gerekli olan çabayı ve azmi gösterecek olursanız, tüm güçlükleri aşabilir ve farkında bile olmadığınız içinizdeki esas gücü ortaya çıkarabilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan ERDOĞAN 2015 başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.