Modern Astroloji Kursu

Modern Astroloji Kursu

Astroloji, kesin ne zaman çıktığı belli olmayan ancak çok uzun yıllar önce en azından 6000 yıllık bir geçmişe sahip olan bir sanattır. Astrolojide burçlar, yıldızlar ve gökyüzü evlerinden yararlanılır. İlk keşfedildiği andan günümüze kadar birçok astroloji çeşidi vardır. Bunlar arasında Hint astrolojisi, klasik astroloji, Çin astroloji, Rönesans astrolojisi, Ezoterik astroloji gibi birçok astroloji çeşidi vardır. Modern astroloji, insanlık hayatına 13.yüzyıl Ortaçağ Avrupası’nda girmeye başlamıştır. Çok uzun yıllar astronomi ve astroloji birbiriyle denk düşünülmüş ancak 1600’lü yıllarda teleskobun icadı ile astroloji ve astronomi arasındaki farklar da ortaya çıkmaya başlamıştır.

Klasik astroloji ile modern astroloji arasındaki farklar nelerdir?

  • Klasik astroloji, kişinin karakterine ve sahip olduklarına ilişkin analizler çıkarmaz.
  • Modern astroloji sadece harita sahibinin özelliklerini alır ve sadece buna göre bilgiler verir.
  • Klasik astroloji nesnel gerçeklere odaklanır, modern astroloji ise kişinin evliliğinden, iş hayatına, özel hayatına, ve daha birçok konuda oluşacak gerçeklere odaklanır.
  • Klasik astroloji hayatın farklı alanlarına yoğunlaşırken modern astroloji o kişinin haritasını bütünüyle ele alır.
  • Modern astrolojide açılar çok daha önemli iken klasik astrolojide harita içinde bulunan gezegenlerin birbiriyle olan referans noktaları ilk olarak ele almaz.
  • Klasik astrolojide toleranslar gezegenler için vardır ancak modern astrolojide açıların toleransları bulunur.
  • Klasik astrolojide haritanın analizi yapılırken gece haritası mı gündüz haritası mı olduğu önem kazanırken modern astrolojide gece haritası ya da gündüz haritası olmasının bir özelliği bulunmaz.
  • Modern astrolojide psikolojik analizler kullanılırken klasik astrolojide psikolojik analizler kullanılmaz. Bunun yerine karakter analizleri yapılır.

Astroloji ister modern, ister klasik ister Hint astrolojisi olsun birçok kişinin ilgisini çekmekte ve çok eski zamanlardan günümüze kadar birçok düşünür ve filozof tarafından da üzerinde birçok çalışmalar yapılan bir bilimdir. Modern astrolojiyi kavrayabilmek için klasik astrolojiyi bilmek ve bunun eğitimini almak önemlidir. Klasik astrolojinin eğitimini alan bir kişi modern astrolojiyi çok daha kolay kavrayacak ve bu yöndeki çalışmalarını daha bilinçli ve kolay şekilde yapacaktır.

Astrolojiye merakınız varsa, yıldızları analiz etmek, gizemini çözmek istiyorsanız modern astroloji kursu alabilirsiniz. Bunun için metafizik uzmanı, medyum astrolog Zeynel Eroğlu’nun kurslarından yararlanabilirsiniz. Astroloji ile ilgili tüm doğru bilinen yanlışları keşfedebilir, astroloji gibi gizemli bir bilimin sırrını çözme imkanına kavuşabilirsiniz.

 

Yorum yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

one + 5 =