Klasik Astroloji Kursu

Klasik Astroloji Kursu

İnsanlar, çok eski çağlardan beri yıldızlara, yıldızların etkilerine, onlardan gelecek her türlü etkiyi merak etmiştir. Yıldızların konumlarından yorumlar ortaya çıkarmak, kehanetlerde bulunmak çok eski zamanlardan günümüze kadar gelmiştir. Klasik astroloji, iki farklı dönem için kullanılabilir. Helenistik, Roma ve erken Bizans İmparatorluğu döneminde ait olan astrolojiyi ifade eder hem de astrolojinin başlangıcından itibaren tüm astroloji ekollerini içine alır.

Klasik astrolojinin;

  • Antik Yunan Astrolojisi (Helenistik Astroloji)
  • Ortaçağ Astrolojisi
  • Rönesans yani Geleneksel Astroloji olmak üzere üç ayrı dönemi vardır.

Neden klasik astroloji öğrenilmelidir?

Klasik astroloji, tüm diğer astrolojileri öğrenmek için mutlaka öğrenilmesi gereken bir başlangıç noktasıdır. Yani eskiyi öğrenmek gerekir ki yeninin nasıl olduğu, neler yapılması gerektiği anlaşılabilsin. Klasik bilgileri öğrendikten sonra günümüzde kullanılan tüm teknikleri çok daha rahat öğrenebilir tüm akımları ve psikolojik kavramları en iyi şekilde kafanızda oturtabilir ve modern teknikleri çok daha kolay öğrenebilirsiniz.

Klasik astrolojide psikolojik analiz yapılmaz. Karakter analizleri yapılır. Ancak bu analizler de çok fazla derine inilemez. Klasik astrolojide gezegenlerin ayırıcı özellikleri çok önemlidir. Klasik astrolojide çıkarılacak haritanın gündüz ya da gece haritası olup olmadığı ile ilgilenirsiniz.

Klasik astroloji tekniklerinde istikrar ve kurallı yöntemler söz konusudur. Harita analizi, betimlemeler, bunların üzerine birçok belirli kurallar vardır. Klasik astroloji eğitimi alarak haritayı doğru şekilde okumayı öğrenirsiniz. Hayatınızda sizi yoran, sizi üzen, mutsuz eden şartları görüp bunları hayatınızdan çıkarabilirsiniz. Potansiyelinizi, yeteneklerinizi, neleri yapıp neleri yapamayacağınızı, hangi alanlarda başarılı olabileceğinizi öğrenebilirsiniz. Klasik astroloji ile hayatınızı farklı yöne yönlendirebilir, doğru analizleri yaparak nasıl bir yol çizmeniz gerektiğini keşfedebilirsiniz.

Klasik astroloji haritasını doğru şekilde okumayı gerçekleştirdiğiniz zaman hayatınızı doğru şekilde yönlendirmeye başlarsınız. Doğru analizlerle hangi alanları seçmeniz gerektiğini görebilirsiniz. Gelecekte sizi nelerin beklediğini, başarılarınızı, başarısızlıklarınızı, ne tür girişimlerde bulunmanız gerektiğini bu haritayı doğru şekilde okumaya başladığınızda görebilirsiniz.

Hayatınızın dönüm noktalarını öğrenmek, kendinizi doğru şekilde kanalize etmek istiyorsanız klasik astroloji kursu almanız gerekir. Bunun için yapmanız gereken şey klasik astroloji haritasını doğru ve tam anlamıyla okumak, yorumlamak için metafizik uzmanı, medyum astrolog Zeynel Eroğlu yönetiminde alacağınız klasik astroloji kursudur.

Yorum yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

5 + 15 =