Blog

4444 Defa Okunan Salat-ı Tefriciye Etkili Midir?

Peygamber Efendimiz Muhammed (Sav) için okunan Salat-ı Tefriciye, Salat-ı Nariye adı ile de bilinmektedir. Peygamber Efendimize dua etmenin bir ifadesi olan Salat-ı Tefriciye, Peygamber Efendimize selam ve salavat getirildiği için Salatü Selam olarak halk arasında bilinir. Sıkıntılardan kurtulmak, rahata ve refaha kavuşmak, ruhun huzura kavuşması için okunan, farklı cümlelerden oluşan salatü selam ile birçok sıkıntıdan kurtulabilirsiniz.4

Salatü Selam ederek hem Peygamber Efendimize selamlarımızı iletir hem de yüce Allah’tan muradımızı niyaz etmiş oluruz. Allah’ın bir emri olan Peygamber Efendimize dua okumak ile birçok faydayı da sağlamış oluruz. Hem Peygamber Efendimizi anmış ve selamlarımızı göndermiş oluruz hem de sıkıntılarımızdan kurtulmak, ruhumuzun huzur bulması ve muradımızın yerine gelmesi için yüce Allah’ın emrini de yerine getirerek Allah’a daha yakın olma imkanına sahip oluruz.

Her Müslüman dua okumalı ve dini vecibelerini canı gönülden inanarak yerine getirmelidir. Bunu sırf sünnettir, farzdır diyerek değil gerçekten istediği ve dualar, salavatlar, ayetler sayesinde daha huzurlu olacağına inanarak okumalıdır. Her Müslüman istediği kadar dua edebilir, ayetleri, sureleri okuyabilir, salavat getirebilir.

Şu dua şu kadar okunur, bu salavat bu kadar getirilir diye dinimizde herhangi bir emir yoktur. Her Müslüman okuyabildiği kadar dua, ayet okuyabilir ve salavat getirebilir. Tek ayrıntı salavatlara başlandığı zaman günlük olarak okunabildiği kadar okuyup bitirilmeli ertesi gün kalındığı yerden devam edilmelidir. Her edilen duanın karşılığı yüce Allah katında karşılığı er geç görür. Hiçbir dua hiçbir getirilen salavat, okunan hiçbir ayet karşılıksız kalmaz. Yüce Allah katında gizli yapılan ibadet makbuldür. Sırf gösteriş olsun diye ulu orta yapılan ibadetler Allah katında çok da makbul görülmez. Dua etmek, salavat getirmek insana huzur verir. Canı gönülden yapılan hiçbir dua, hiçbir salavat karşılıksız kalmaz ve er geç yerini bulur.

Bir önceki yazımız olan Büyü Kaç Günde Yapılır Ve Etki Eder? başlıklı makalemizde büyü, büyü kaç günde bozulur ve büyü kaç günde çözülür hakkında bilgiler verilmektedir.