Blog

YILLIK BURÇ YORUMLARI

YILLIK BURÇ YORUMLARI

 

Değerli Ziyaretçilerim;

2014 yılına astroloji penceresinden baktığımızda, aslında; 2014 yılına sert enerjilerle başlıyoruz.Ocak ayının ilk günleri özellikle Koç, Yengeç, Terazi, Oğlak burçlarının dikkatli olması gerekiyor. Dolayısı ile yıla sevimsiz enerjilerle başlıyoruz ve yıl boyunca gökyüzü dönem dönem bizi zorlamaya devam edecek gibi görünüyor.

Yıl boyunca Uranüs Koç burcunda, Plüton Oğlak burcundaki seyrini sürdürecek ve bu iki gezegen güçlü değişim ve dönüşüm enerjisiyle hem toplumsal kavramlarda hem bireysel hayatlarımızda etkili olacak.

Satürn yıl sonuna kadar Akrep burcunda olacak ve 24 Aralık’ta Yay burcuna geçerek Akrep’lere veda edecek.

Şans gezegeni Jüpiter, 17 Temmuz’a kadar Yengeç burcunda kalacak ve daha sonra Aslan burcuna geçiş yapacak.

Tutulmalar Boğa- Akrep ekseninde ve Koç-Terazi ekseninde yaşanırken, Ay düğümleri ekseni Koç-Terazi hattına kayacak.

Bu yılın önemli bir diğer özelliği de kişisel gezegenlerden Venüs ve Mars’ın geri hareket yapacak olması.

Bu yıl özellikle 22 Nisanda gökyüzünde oluşacak Büyük Kare oldukça zorlayıcı olacak. Haritalarımızda hangi evlerde hangi yıldızın bu kareye eşlik ettiğine bakılmalı…

İlişkiler, sevgi, aşk gezegeni Venüs, Oğlak burcunda 31 Ocak’a kadar geri harekette kalacak. İlişkilerle ilgili eski kavramlar,  çözümlenmemiş sorunlarla ilgilenmek zorunda kalabiliriz. Bayanların bu dönemde güzellik, bakım, estetik ile ilgili çalışmaları verimli olmayabilir. İlişkiler, ortaklık, nişan, evlilik gibi konularda yeni başlangıçları bu zamanlarda tavsiye etmiyoruz. Eğer bekleme imkanınız varsa yaz ayları daha uygun görünüyor.

Bu yıl enerji gezegeni Mars 27 Temmuz’a kadar Terazi burcunda olacak ve 2 Mart-20 Mayıs aralığında retro yani geri harekette kalacak. Mars Terazi burcunda zayıftır ve özellikle ilişkilerde denge ve uyumu yakalamada zorlanabiliriz.

Öncü grup burçlar Koç, Yengeç, Terazi, Oğlak burçları yılın ilk altı ayı sizin için daha zor olabilir. Yılbaşında Venüs retrosu ve ardından bahar aylarında Mars retrosu huzurunuzu kaçırabilir ve ilişkilerinizi zorlayabilir.

Bu yıl tutulmalar da Koç- Terazi aksına kaymaya başlayacak.

Geçtiğimiz yıl 19 Ekim’de Koç burcunda ay tutulması yaşadık. Şimdi 15 Nisan’da Terazi burcunda Ay tutulması yaşayacağız. Son altı ay içerisinde karşımıza çıkan ve bizi zorlayan kavramlar bu tutulmayla sona erebilir ve bazı dönüşümler yaşayabiliriz.

Koç burçları kariyer hayatları ve özel ilişkilerine daha fazla dikkat etmeli.

Yengeçler evleri ve ailelerindeki bazı kavramlarla ilgilenip, sorunlarla karşılaşabilirler. Teraziler kendilerini çok enerjik hissedecekler ancak sağlıkları ve aile ilişkilerine dikkat etmeleri gerekiyor.

Oğlaklar iş ve kariyer konularında yorulabilir, eski sorunlarla uğraşabilirler.

Öncü grup burçlar için Ocak ayının başları, Nisan ayı, Ekim ayı dikkat çekici görünüyor. Özellikle 1 Ocak, 1- 2 Nisan, 22 Nisan, 14 Haziran, 4 -5 Temmuz, 5-8 Ekim, 11-13 Kasım gökyüzünde sert etkilerin olduğu dikkat edilmesi gereken günler.

Satürn yıl sonuna kadar Akrep burcunda kalacak ve sabit grup burçları sınamaya devam edecek.

Akrep, Boğa, Aslan, Kova burçları, iş, kariyer ve özel hayatlarında zayıf kavramlar ve hatalarıyla yüzleşip, yeni yapılandırmalar içerisinde olacaklar.

Akrep – Boğa hattındaki tutulmalar bu yıl son kez onları kadersel temalarla karşılaştıracak ve geçtiğimiz 2 yıllık süreçteki gelişmeleri hızlandıracak. 29 Nisan Boğa ve 23 Ekim Akrep burcundaki tutulmalar önemli dönüm noktaları olacak.

Sabit grup burçlar 11 Şubat, 10 Mayıs, 10 Ağustos, 19 Kasım ve yakınlarındaki birkaç güne özellikle dikkat etmeli. Satürn çok daha zorlayıcı olabilir.

Doğum günleri bu günler ve yakınlarında olanlar için önümüzdeki bir yıl hayatlarında önemli sorumluluklarla ve kişisel hak edişlere göre çeşitli gelişmelerle karşılaşacakları önemli bir yıl olacak.

Şans ve fırsatlar gezegeni Jüpiter, 6 Mart’a kadar Yengeç burcunda retro (geri) harekette kalacak; bu tarihte düzelip hızla ilerleyecek ve 17 Temmuz’da Aslan burcuna geçecek.

Temmuz ayına kadar su grup burçları Yengeç, Akrep ve Balık burçlarını destekleyen Jüpiter 17 Temmuz’dan itibaren  Koç, Aslan ve Yay burçlarına şanslar getirecek.

1 Mart ve 18 Nisan tarihlerinde Yengeç, Balık ve Akrep burçları için Jüpiter şans veriyor.

25 Temmuz, 18 Ağustos, 5 Aralık, 15 Aralık ateş grubu burçlar Koç, Aslan, Yay burçları için Jüpiter şans ve fırsat dağıtabilir. Bu günler ve yakınlarında doğanlar için güzel ve verimli bir yıla giriş yaptıklarını söyleyebiliriz.

Ne olursa olsun Sizin Yıldızınız hep parlak ve Yüksek olsun…

Photo edited with http://www.tuxpi.com

Metafizik Uzmanı – Astrolog