Tarot Okuma Çalışmaları

Tarot, Ortaçağ sonlarına doğru çıktığı kabul edilen en eski kehanet yöntemlerindendir. Toplamda 56 minor arcana ve 22 major arcana olmak üzere 78 adet karttan oluşur. Tarot okumaları için ilk önce Tarot’un ne olduğunu ya da ne olmadığını bilmek ve bunun yanında kartların üzerindeki simgelerin ne anlama geldiğini çok iyi bilmek gerekir. Bunun yanında en önemli konu ise kartların anlamlarına inanarak bakmaktır.

Tarot kartlarının anlamları nedir?

Büyük arcana olarak nitelendirilen ve 22 karttan oluşan kartlar hayatta alınacak derslerin maneviyatını gösteren kartlardır. Kişilerin psikolojik durumlarını, maneviyatını ve ruhunu tasvir ederler. Küçük arcana olarak nitelendirilen 56 karttan oluşan diğer bölüm ise günlük yaşam içindeki olayları ve şartları açıklar.

Kartların bir bölümünde sembol olarak asalar kullanılmıştır. Bu asalar mücadele, başarı, savunma mekanizmasını temsil eder. Kupa sembolleri duygusal yönleri, sevgiyi, ilişkilerdeki iniş çıkışları, aile ile olan ilişkileri anlatır. Kılıç sembolleri olan kartlar ise hayattaki problemler ve sıkıntıları temsil etmektedir. Tılsımlar ise hayatın gerçekçi yönünü, pratikliği gösterir. Tarot destesinin içinde bir de 0 numaralı bir kart vardır. Bu ise büyük arcana kartlarındadır. Kişiyi temsil eder.

Tarot okumaları nasıl yapılır?

Tarot okumaları yapılırken bu işi gayet ciddiye almanız gerekir. Eğlence amaçlı bakılan tarot okumalarından herhangi bir verim alamazsınız. Tarot okumalarına başlamadan önce muhakkak bazı hazırlıkları da önceden yapmanız gerekir. Bunun için ilk önce zihninizi tamamen boşaltmak ve bedeninizi rahatlatmak için meditasyon yapabilirsiniz. Kendinizi tarot okuması yapmaya hazır hissettiğinizde kartların açılımını yaparak yorumlamaya başlayabilirsiniz. Tarot okumalarına ilk hazırlık aşaması olan meditasyondan sonra ortamınızın sessiz ve dikkat dağıtmayacak bir yer olması önemlidir. Tüm bu özellikleri bulunduğunuz yerde hazırladıktan sonra kartları okumaya başlayabilirsiniz. Tarot kartlarının açılımını yaptıktan sonra sezgilerinizin de yardımıyla yorumlarınıza başlayabilirsiniz.

Tarot okuması yaparken üç kart olarak da açabilir, kartların tamamını da okuma yapabilirsiniz. Tarot okumaları yapılırken kendinizi tamamen pozitif enerjiyle doldurmalı tüm negatif etkileri üzerinizden atmalısınız. Karşınızdaki kişiden negatif enerji alıyorsanız kart seçimini karşı tarafa bırakmadan siz yaparsanız çok daha doğru sonuç alırsınız.

Günümüzde birçok kişi tarot okuması yaptığını söylemekte bu anlamda kişilerin duygularıyla oynayarak çok yanlış şekilde kişileri yönlendirmektedir. Hayatınız ve hayatınız üzerinde etkili olabilecek olayları keşfedebilmek için yapmanız gereken tek şey metafizik uzmanı, medyum astrolog Zeynel Eroğlu’ndan tarot okumaları desteği alabilirsiniz. Sizin için yapılacak tarot okuması sayesinde doğru şekilde hayatınızı etkileyecek olayları öğrenebilir, buna göre tedbirlerinizi alarak hayatınızı yönlendirebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir